Комунальний заклад "Одеський навчально-реабілітаційний центр "Зоресвіт" Одеської обласної ради"

Історія закладу

Історична довідка

Влітку 2020 року рішенням Одеської обласної ради від 03 березня 2020 року № 1254-VII змінено тип та назву КЗ "Одеська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №87 І-ІІ ступенів"   на КЗ "Одеський навчально-реабілітаційний центр "Зоресвіт" Одеської обласної ради".

КЗ "Одеський навчально-реабілітаційний центр "Зоресвіт" Одеської обласної ради” був заснований у 1952 році.

У мальовничому курортному районі Великого Фонтану, неподалік від морського узбережжя, розташован НРЦ "Зресвіт"  для дітей зі зниженим зором.

Історія школи починається з 1951-1952 років. Першими учнями були діти-сироти, діти з неповних родин, батьки яких загинули на фронті, серед дітей було чимало переростків. Це була перша в Україні школа-інтернат для слабозорих дітей. Перший набір школи-інтернату складав всього 88 учнів.

До школи-інтернату направляли дітей з усіх регіонів колишнього Радянського Союзу, яким було потрібно довготривале лікування в інституті очних захворювань ім. В. П. Філатова. Таким чином в школі навчалися діти з України, Росії, Молдови, Вірменії та інших республік.

На сьогоднішній час заклад навчає, виховує та здійснює реабілітацію слабозорих дітей Південного регіону України.